Połczyn-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Połczyna-Zdroju

Położone w województwie zachodniopomorskim, tuż obok Drawskiego Parku Krajobrazowego, miasto Połczyn-Zdrój to znane uzdrowisko lecznicze na Pojezierzu Drawskim. Docierają tutaj aż trzy drogi wojewódzkie. Na linii północ-południe miasto przecina droga nr 163, która łączy Kołobrzeg z Wałczem. Od południa dociera tu droga nr 173 łącząca Połczyn-Zdrój z Drawskiem Pomorskim. Od strony wschodniej dwój bieg kończy tu droga nr 172 prowadząca ze Szczecinka. Nieopodal miejscowości, po stronie wschodniej, do drogi nr 172 dociera droga nr 167 biegnąca z Koszalina.

Dworzec kolejowy w Połczynie-Zdroju od lat nie obsługuje połączeń, miasto jest jednak dobrze skomunikowane dzięki szerokiej ofercie przewoźników autobusowych. Rozkłady jazdy busów można sprawdzić za pomocą GoEuro - wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych. Dworzec autobusowy usytuowany jest na pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego w samym centrum miejscowości. Dojeżdżają tu busy z całej Polski, m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Częstochowy, Gorzowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry, Kołobrzegu, Koszalina, Piły, Płocka, Poznania, Torunia i Zielonej Góry. Kursy realizują PKS Złocieniec, PKS "Tour" Zielona Góra, PKS Bydgoszcz, PKS Płock, PKS Mława, PKS Poznań, Intertrans PKS Głogów oraz Arriva Sp. z o.o.

Najbliższy dworzec kolejowy znajduje się w oddalonym o 25 km Świdwinie. Na stacji PKP przy pl. Lotników w północnej części miasta zatrzymują się pociągi m.in. ze Szczecina, Koszalina, Olsztyna, Słupska, Białegostoku i Gdańska. Połączenia między Świdwinem a Połczynem-Zdrój realizuje PKS Gryfice. W samym Połczynie-Zdroju można poruszać się na piechotę lub busami - funkcjonuje tu kilka przystanków autobusowych. Na pl. Tysiąclecia przy dworcu autobusowym działa także postój taksówek. Usługi przewozu osób taksówkami świadczy kilka firm z Połczyna-Zdroju i okolicznych miejscowości.

rozwiń
Połczyn-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij