Zamek rycerski

Stojący ok. 100 metrów od rynku Połczyna-Zdroju, Zamek rycerski zawsze strzegł bezpieczeństwa miasta. Początki strażnicy mogły być związane z rodem Gryfitów.

Na przeł. XIII/XIV wieku, książę Bogusław IV wybudował nową warownię. Budowla była wielokrotnie przebudowywana, aż do roku około 1770 - 1772, kiedy to ówczesny właściciel gen. Antoni von Krockow nakazał rozebranie zamku, a na jego miejscu postawił nowy barokowy pałac.

W pewnym okresie znajdowała się na zamku poczta, potem mieszkania lokatorskie, a następnie biblioteka. W latach 1978-86 podjęto prace konserwacyjne, które zachowały nieliczne detale architektoniczne z ubiegłych wieków.

Dodaj opinię

Zabytkowa budowla o skomplikowanej historii. Pierwszą warownię na wzgórzu nad wschodnim brzegiem Wogry wybudował prawdopodobnie książę Bogusław IV Gryfit. Działo się to między XIII a XIV wiekiem. W 1772 gen. von Krockow zburzył strażnicę i na jej miejscu postawił barokowy pałac. W wielokrotnie przerabianym zamku - część detali przetrwała - działa biblioteka.

Zamek rycerski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zamek rycerski, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zamek rycerski.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zamek rycerski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij