Wieża widokowa

WIEŻA NIE JEST JUŻ DOSTĘPNA DLA TURYSTÓW.

Na południe od Połczyna-Zdroju, między wioskami Czarnkowie i Gaworkowo, na wzgórzu Wola Góra (219 m n.p.m.), znajduje się wieża widokowa.

W 2005 roku, Lasy Państwowe wybudowały tez wieżę obserwacyjną, która jest również udostępniana do zwiedzania przez turystów. To żelbetowa konstrukcja w kształcie walca o wysokości 48 metrów. Po 216 stopniach, można wspiąć się na taras widokowy, usytuowany na wys. 41,3 m.

Z tarasu można podziwiać jedną z najładniejszych panoram na Pojezierze Drawskie.

Dodaj opinię

Ważny powód, dla którego większość turystów wędrujących przez Pojezierze Drawskie decyduje się zdobyć szczyt Wola Góra (219 m n.p.m.). To 48-metrowa konstrukcja, wybudowana na polecenie Lasów Państwowych. Leśnikom ułatwia wykonywanie swoich zadań, a turystom zapewnia wspaniałe widoki na Szwajcarię Połczyńską - taras znajduje się na 42. metrze wieży.

Wieża widokowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wieża widokowa, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wieża widokowa.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wieża widokowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij