Szwajcaria Połczyńska

Obszar pomiędzy Połczynem-Zdrojem, a Czaplinkiem jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na terenie całego Pomorza. Nazywany Szwajcarią Połczyńską lub Doliną Pięciu Jezior (Krzywe, Krąg, Długie, Głębokie i Małe), jest również początkiem rzeki Drawy.

Obecnie, z uwagi na wartości krajobrazowe i przyrodnicze, obszar ten został objęty ochroną w granicach rezerwatu krajobrazowego "Dolina Pięciu Jezior".

Na terenie powiatu prowadzi też rowerowy Szlak Szwajcarii Połczyńskiej, o długości 34 kilometrów, prowadzący przez piękne tereny Pojezierza Drawskiego.

Dodaj opinię

Dolina Pięciu Jezior, do której zaliczają się Długie, Małe, Głębokie, Krzywe oraz Krąg, to szczególnie cenny obszar. Jego niewątpliwe walory przyrodnicze i krajobrazowe miały decydujący wpływ na utworzenie rezerwatu. Malownicza Szwajcaria Połczyńska cieszy się wśród turystów w pełni zasłużoną popularnością - przebiegają tędy piękne szlaki rowerowe i kajakowe.

Szwajcaria Połczyńska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szwajcaria Połczyńska, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szwajcaria Połczyńska.
  • 78-320 Połczyn-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szwajcaria Połczyńska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij