Starówka

W śródmieściu Połczyna-Zdroju zachowało się do dziś sporo z dawnego układu urbanistycznego oraz zabudowy XIX-wiecznej i z początków XX wieku. Część miasta znajduje się w rejestrze zabytków.

W ostatnich latach, następuje stopniowy powrót do wizerunku starówki z początku XX wieku. Powraca się do pokrycia nawierzchni kamiennym brukiem, powstają fontanny, latarnie i lampy stylizowane na te z dawnych czasów świetności uzdrowiska. Urok starówki uzupełnia piękna, zadbana zieleń miejska.

Dzielnicę staromiejską tworzy rynek, który nosi obecnie nazwę Placu Wolności, do którego przylegają również boczne uliczki

Dodaj opinię

Centralna część miasta, w której udało się w znacznym stopniu zachować dawny układ zabudowy i sporo konstrukcji o wartości zabytkowej. Niektóre budynki pochodzą jeszcze z XIX lub początku XX wieku. Klimat dawnych, dobrych czasów budują również nowe elementy architektoniczne stawiane wokół ryneczku, stylizowane na minioną epokę: lampy, ławeczki, fontanny itp.

Starówka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Starówka, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Starówka.
  • Ulica
    Plac Wolności
    Starówka mieści się przy ulicy Plac Wolności w Połczynie Zdroju
  • 78-320 Połczyn-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Starówka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij