Sanatorium Podhale

Sanatorium Podhale, nadal zachwyca swoją urodą, choć budynek ten powstał na początku XX wieku. Ten jeden z najpiękniejszych architektonicznie budynków w Połczynie-Zdroju, położony jest na małym wzniesieniu w centrum parku zdrojowego (w jego francuskiej części).

Wewnątrz znajduje się m.in. palmiarnia i sala widowiskowa na 200 miejsc. Obecnie, sanatorium oferuje 131 miejsc noclegowych. Nie zabrakło tu kortów tenisowych, wypożyczalni rowerów oraz ścieżki zdrowia. Warto zaznaczyć, że w obiekcie powstał pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej - leczący bezpłodność i choroby kobiece.

Dzięki temu, powstało tu humorystyczne powiedzenie: "Chcesz mieć córkę, albo syna, przyślij żonę do Połczyna".

Dodaj opinię

Stylowy obiekt, zbudowany w ostatnich latach XIX stulecia we francuskiej części połczyńskiego parku zdrojowego. Z architektonicznego punktu widzenia, sanatorium “Podhale” to najpiękniejszy budynek uzdrowiskowy w mieście. W dużej mierze dzięki palmiarni i sali widowiskowej. Tutaj też utworzono pierwszy w kraju przyrodoleczniczy ośrodek ginekologiczny.

Sanatorium Podhale adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanatorium Podhale, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanatorium Podhale.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanatorium Podhale opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij