Sanatorium Borkowo

Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego "Borkowo", jest najkorzystniej i najpiękniej położony (z widokiem na Zalew Połczyński), ze wszystkich sanatoriów uzdrowiska. Jego zabudowania znajdują się na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Około 25 minut spaceru, dzieli to miejsce od połczyńskiej starówki, a specjalnie dla gości sanatorium, kursuj tu również, komfortowy bus do samego centrum miasteczka.

Od kwietnia 1938 do lutego 1945 roku, na terenie dzisiejszego sanatorium "Borkowo" znajdował się jeden z największych w Niemczech ośrodków Lebensborn.

Obecnie, znajduje się tu 181 miejsc noclegowych. W obiekcie mieści się oranżeria z wieloma gatunkami roślin, stołówka, kawiarnia, wypożyczalnia rowerów i kijków do nordic walking oraz miejsce na zorganizowanie grilla lub ogniska. Tutejsza baza zabiegowa oferuje prawie pełen zakres usług Uzdrowiska (oprócz zajęć na basenie, na które udać się należy do Sanatorium Gryf).

kamon

Dodaj opinię

Senior wśród obiektów uzdrowiskowych Połczyna. Otwarcie miało miejsce już w 1822 roku. Sanatorium słynie ze szczególnie malowniczego położenia i bardzo wysokiej jakości zabiegów przyrodoleczniczych. “Borkowo” posiada też wyjątkowo mroczny rozdział w swoich dziejach - w latach 1938-45 działał tu ośrodek zbrodniczej organizacji “Lebensborn” kierowanej przez SS.

KM Studio może wykonać film promocyjny Sanatorium Borkowo filmowanie wesel Wrocław

Sanatorium Borkowo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanatorium Borkowo, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanatorium Borkowo.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanatorium Borkowo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij