Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

Pierwotny Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP powstał w 1343 roku. Była to wówczas budowla z cegły, zaprojektowana w stylu gotyckim.

W swojej długiej historii była niestety wielokrotnie burzona i następnie odbudowywana. Po roku 1545 kościół na ok. 400 lat przeszedł na własność parafii protestanckiej. W latach 1870-1880 nastąpiła gruntowna przebudowa świątyni na styl neogotycki. Niewiele cech starej świątyni jest więc dzisiaj widocznych.

Zachowała się brązowa płyta nagrobna, pochodzącego z Połczyna, biskupa kamieńskiego Erazma Manteuffla z 1544 roku, gotyckie okno z cegły profilowanej w prezbiterium, rzeźba Ostatniej Wieczerzy z XVII wieku oraz rzeźby czterech ewangelistów z XVIII wieku.

Dodaj opinię

Neogotycka świątynia mariacka z kilkoma ciekawymi zabytkami. Pierwszy kościół katolicki w Połczynie powstał jeszcze w I poł. XIV wieku. Wielokrotnie przebudowywany - ostatnią poważną modernizację datuje się na lata 1870-80. Miłośników sztuki sakralnej zainteresuje płaskorzeźba Ostatniej Wieczerzy z ołtarza głównego, ambona i płyta nagrobna bp. E. Manteuffla.

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP , zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP .
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij