portal portal
Połczyn Zdrój
Twoje Źródło Młodości
Rodzaj obiektu:
Szukaj po nazwie:
Cena do:

Historia uzdrowiska


    W 1688 roku, odkryto źródła wody mineralnej. Niedługo potem wybudowano pierwszy dom zdrojowy. Niezwykłym gościem przebywającym w 1712 roku, przez blisko dwa miesiące, był książę Ferdynand z Kurlandii. Większy rozwój uzdrowiska, to początek XIX wieku, kiedy zbudowano łazienki zdrojowe. Od poł. XVIII wieku dr Lehman zaczyna stosować również borowinę. W ewangelickim uzdrowisku, wierzący kuracjusze z Polski nie mieli łatwo, jednak król pruski Fryderyk II wydał polecenie, aby "stworzyć dogodniejsze warunki kuracji dla znaczniejszych Polaków" i " Zezwala się polskim magnatom, na swobodne wykonywanie praktyk religijnych przy pomocy swoich duchownych". W końcu XIX wieku ówczesny Połczyn - Zdrój, był największym uzdrowiskiem na Pomorzu Zachodnim.

   W tym uzdrowisku można bez opuszczania obiektu, korzystać niemal ze wszystkich możliwych w tym kurorcie zabiegów, w każdym z domów sanatoryjnych. Nie ma tam konieczności przemieszczania się w celu dokonania niezbędnych zabiegów.

Komentarze z poprzedniego systemu:
Rozanna - : Rozanna : Witam , czy ktos jedzie samochodem przez Elblag dnia 6 grudnia do Połczyna Zdrój - " Podhale " ?? , bardzo prosze o kontakt : amore1@onet.eu - pozdrawiam .
dodano 28 października 2012 o godz.:09:43
13415
tenia wrocławianka - : Mój turnus zaczyna się 13 lipca 2011r "Podhale", może jedzie ktoś z okoloc Wrocławia, mogę dołączyć się do kogoś, będzie rażniej i taniej, dopłace do paliwa, ewentualnie moge zorganizowac transport w zamian pokrycia połowy kosztów transportu mój e-mail konikteresa@tlen.pl
dodano 15 czerwca 2011 o godz.:18:14
8835
HANDER - : Ja dostałam skierowanie do Gryfa od 2 wrzesnia 2011 i jak czytam komentarze to się obawiam że będzie wielka nuda w tym Polczynie . Jestem z Kołobrzegu i szkoda że wysłali mnie tak blisko na leczenie.
dodano 09 kwietnia 2011 o godz.:18:41
8164
Maniek - historia uzdrowiska: Choć raz Niemcy witali Polaków z otwartymi rękomi. Ale tylko bogatych !
dodano 17 lipca 2008 o godz.:00:00
1758

    Park miniatur

    Nadmorski Park Miniatur oraz Kolejek zapraszają!

    Podczas pobytu nad morzem trzeba to zobaczyć! Latarnie morskie w miniaturze, repliki pociągów mknące po miniaturowych szynach - odwiedź nas koniecznie!

    Rezerwując nocleg przez portale Netfactory rabaty na bilety do parku!

    Park kolejek www.park-miniatur.pl