Sanatorium Gryf

Sanatorium Gryf to największy budynek sanatoryjny uzdrowiska. Powstał pod koniec XIX wieku i nadal zachwyca swoją architekturą. Przed II wojną światową, był największym sanatorium w północnej Europie. Do lat 70 - tych XX wieku, był to natomiast największy szpital sanatoryjny w Polsce, mogący przyjąć 450 osób.

Budynek znajduje się w angielskiej części parku zdrojowego, ok. 10 minut spaceru od zabytkowej połczyńskiej starówki. Na bazę rekreacyjną obiektu składają się: basen kryty i otwarty, sauny, siłownia. W tym imponującym budynku znajduje się, to co czego oczekuje każdy kuracjusz i wczasowicz. Nie zabrakło więc salonu fryzjersko-kosmetycznego, sklepu, kaplicy czy sali konferencyjnej.

Dodaj opinię
Sanatorium Gryf adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanatorium Gryf, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanatorium Gryf.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanatorium Gryf opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij