Komandoria Joannitów w Świdwinie

Zamek Komandoria Joannitów w Świdwinie powstał na początku XIV wieku. Wielu zmieniających się właścicieli i zawieruchy wojenne nie pomagały w utrzymaniu zamku. W 1540 roku, Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy, przejmuje zamek do roku 1808.

Zakon ten zwany też Joannitami lub kawalerami maltańskimi, był częścią tradycji po nie istniejącym już wówczas zakonie templariuszy. W czasie panowania zakonników rozbudowano zamek, ale zatracił on funkcję obronną.

W 1945 roku zamek spłonął, a po odbudowie mieści się tam Świdwiński Ośrodek Kultury i pewnie jeszcze jakieś nieodkryte skarby templariuszy

Dodaj opinię
Komandoria Joannitów w Świdwinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Komandoria Joannitów w Świdwinie, zobacz gdzie w Połczynie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Komandoria Joannitów w Świdwinie.
Ceny biletów / cennik wejść do Komandoria Joannitów w Świdwinie. Redakcja serwisu www.polczynzdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2-3 zł
    Komandoria Joannitów w Świdwinie cena biletu ulgowego: 2-3 zł
  • 2,5-5 zł
    Komandoria Joannitów w Świdwinie cena biletu normalnego: 2,5-5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Komandoria Joannitów w Świdwinie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij